in критика, різне

Юрій Андрухович презентує новий альбом «Цинамон»

Відомий український письменник Юрій Андрухович разом із польським гуртом «Карбідо» презентував новий альбом «Цинамон» – це другий диск трилогії «Самогон. Цинамон. Абсент».

Проект «Цинамон» поєднує в собі поезію, музику та відео. Тексти Юрія Андруховича зі збірки «Екзотичні птахи та рослини» у виконанні автора завдяки музикантам з польського гурту «Карбідо» отримали несподівану музичну форму. Як кажуть самі автори, «вона є поєднанням досконалої стриманості традиційного радіоспектаклю з енергетикою пост-року». Альбом складається із 12 звукових картин на одному диску та 5-частинної сюїти «Індія» – на додатковому.

«У музичному центрі ви слухаєте цей аудіо-диск як нормальний, якщо ж вкладаєте його в комп’ютер, там з’являється ще можливість прочитати тексти, подивитися відеокліп на одну з цих речей, а також кілька фрагментів моєї прози, які я теж читаю в супроводі музикантів «Карбідо», – говорить Юрій Андрухович.

«Цинамон» виникав у мандрівній студії звукозапису: альбом народжувався в Утрехті, Дрогобичі, Варшаві та Вроцлаві, партію ударних Цумтор частково було записано в швейцарському Гальденштайні, а деякі звуки були схоплені на вулицях Єрусалима і Гонконгу.

Перше виконання напрацювань до «Цинамону» відбулося під час Міжнародного фестивалю Бруно Шульца в Дрогобичі в травні 2008-го, адже саме творчості Шульца проект завдячує своєю назвою.

«Цинамон» – це ілюзія до «Цинамонових крамниць» Бруно Шульца, пояснив Юрій Андрухович. За його словами, в перекладі українською це могло б звучати як «корицеві крамниці» або ж «цинамонові крамниці».

«Якась атмосфера, якийсь флер чогось екзотичного з якоїсь Індії чи Аравії, з якихось далеких світів, що водночас закинуте в затхлу і досить консервативну, дегенеративну атмосферу малесенького галицького містечка. Це ніби те, в чому перегукується зі світом Бруно Шульца», – сказав Юрій Андрухович.

Уже є відгуки польської музичної критики

За словами письменника, уже є відгуки польської музичної критики. Всюди зазначається, каже Юрій Андрухович, що Цинамон є значно глибшим і більш самостійним, порівняно із «Самогоном».

За словами Юрія Андруховича, цей проект існує завдяки співфінансуванню двох польських інституцій (Польського Інституту в Києві та Інституту Адама Міцкевича), а також Швейцарської культурної фундації «ПроГельвеція». Однак від українських – ніякої матеріальної підтримки, зауважив Юрій Андрухович. «Ми дуже дякуємо Міністерству культури і туризму України за те, що вони, навіть не маючи коштів, підтримують наш проект», – зауважив письменник.

Від 14 квітня з Івано-Франківська розпочнеться всеукраїнський промо-тур «Цинамон» із гуртом «Карбідо». Спеціально для «Цинамону» готують відео-проекцію, що супроводжуватиме виступ.

Автор: Наталка Коваленко
Джерело: Радіо Свобода

  1. Томашевський Микола

    Років з десять назад,в Тернопільській мед. академії два непризнаних режисери(Моцарти блін) вирішили поставити п`єсу на основі віршів та прози Андруховича.В одного з цих геніїв мама була була викладачем анатомії.Тому з акторським складом проблем ,самі розумієте, не виникло.Акторами стали всі кому світив шарабан по даному предмету.Я був в їх числі.Мені дали два вірші-“Чуєш мила скрегочуть зуби…..”і”Лахмітник Міссьо о четвертій ранку…..”.Я всіляко відхрещувався але натяки,що небачити мені коханої трійки, як доброї бабки на прохідній в общазі,переконали мене стати Б. Ступкою.А я картавлю,а коли переживаю картавлю так,що і Луценко заплаче від жалю.А вірші ці суки самі бачити які підібрали.Да я забув сказати що Андрухович був запрошений на дане дійство.І він таки приїхав.Мене посадили в залі перед ним.І в певний момент я вставав і россказував.Короче кажучи такої декламації своїх творів поет не чув і надіюсь більше не почує.Він уссикався….Після цього я ходив героєм курсу з місяць.Навіть викладачі при зустрічі зі мною декламували вірші копіюючи мене.Три бали з анатомії мені таки поставили-правда це коштувало моєму батькові 50 зелених.А Андрухович руку пожав.